W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Argentyna, Argentyna
Data rozpoczęcia 2016-10-22
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
Organizator Dom Kultury SM "Czechów"
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł | 80,00 zł - na cały program; 60,00 zł - na 10 filmów
Kategoria Otwarcie

Argentyna/ Hiszpania /Francja 2015, reż. Carlos Saura,  obsada: Pedro Aznar, Juan Falú, Marian Farías Gómez, Jaime Torres, Chaqueno Palavecino ( 85 min)

Carlos Saura zabiera widzów w samo serce argentyńskiej muzyki. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z muzyką popularną, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.     W filmie pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści argentyńskiej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty stają się dla twórcy fascynującym spektaklem. Bohaterowie poruszają się pośród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Wrażliwość reżysera pozwala mu wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm.   

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej