W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy

Film: Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy
Data rozpoczęcia 2020-08-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Film

11 sierpnia o godz. 21:00 Kino CSK zaprasza na pokaz specjalny filmu "Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy" na platformie Mojeekino.pl

  • reż. Pamela B. Green​
  • występują: Jodie Foster , Agnés Varda, Martin Scorsese, Julie Delpy
  • dokumentalny / USA / 2018
  • 1h 43 min
  • język: angielski
  • napisy: polskie

Zdobywca nagrody dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na tegorocznym Vancouver International Women in Film Festival to fascynująca historia kobiety, która zmieniła oblicze X Muzy. Współproducentami filmu są Robert Redford oraz Judie Foster, która również użyczyła swojego głosu, by opowiedzieć tę niezwykłą historię.

Dokument zrealizowany przez Pamelę B. Green jest niezwykłą opowieścią o Alice Guy-Blaché - zapomnianej pionierce kinematografii, uznawanej za pierwszą reżyserkę w historii X Muzy. Francuzka przygodę z kinem zaczęła pracując jako sekretarka Léona Gaumonta. Szybko pięła się po szczeblach kariery, by w wieku 23 lat nakręcić swój pierwszy film, który prawdopodobnie był pierwszym filmem fabularnym w historii. Po ponad dziesięcioletniej współpracy z wytwórnią Gaumont wraz z mężem przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie założyła własne studio. Szacuje się, że Alice Guy-Blaché miała udział – reżyserski, scenariuszowy czy producencki – w blisko tysiącu filmów.

Realizacja dokumentu zajęła ponad osiem lat. Pamela B. Green opowiada w nim nie tylko o ogromnym wkładzie swojej bohaterki w rozwój X Muzy, ale też o tym, jak łatwo została ona zepchnięta na boczny tor. Reżyserka dotarła do niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, wplatając w nie szereg wywiadów z ludźmi filmu. Wśród nich są m.in. Patty Jenkins, Ben Kingsley, Ava DuVernay, Martin Scorsese, Julie Delpy, Geena Davis.

LINK DO FILMU >>>

Film na platformie dostępny będzie do 21 sierpnia
WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO SALI ONLINE CSK >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej