W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Bo nie wiedzą co czynią

Film: Bo nie wiedzą co czynią
Data rozpoczęcia 2020-08-20
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

91' 2019 USA reżyseria: Daniel Karslake zdjęcia: Amy Bronson, Douglas H. Candler montaż: Nancy Kennedy produkcja: Daniel Karslake, Sheri Heitker, Barbara Simon
Napisy PL
W czerwcu 2015 roku Sąd Najwyższy USA uznał legalność małżeństw jednopłciowych. Decyzja ta wywołała euforię w środowiskach obrońców praw człowieka, ale jednocześnie spowodowała liczne kontrreakcje ze strony wielu organizacji religijnych. Wzmogły one swoje homofobiczne działania, nasiliła się też w Stanach Zjednoczonych „mowa nienawiści”, którą posługują się kaznodzieje rozmaitych wyznań. To historyczne wydarzenie jest punktem wyjścia dokumentu Daniela G. Karslake’a. Reżyser przeprowadził rozmowy z czterema rodzinami, w których religia odgrywa istotną rolę. We wszystkich tych familiach jedno z dzieci „wyszło z szafy” jako osoba nieheteronormatywna. Jaka była reakcja krewnych? Jak potoczyły się losy „odmieńców”?

Spotkanie po filmie z gośćmi – rodzicami osób nieheteronormatywnych.
Prowadzenie: Anna Dąbrowska
Spotkanie w języku polskim, z tłumaczeniem na polski język migowy.
 

Pokaz filmu w ramach 18. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.