W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Bracia Karamazow"
Data rozpoczęcia 2009-07-02
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

scen. i reż.: Petr Zelenka, zdj.: Alexander Surkala, muz.: Jan A.P. Kaczmarek, w.: Ivan Trojan, David Nowotny, Igor Chmela, Martin Mišićka, Lena Krobotova, prod.: Czechy/Polska 2008, czas: 100 min.

Czescy aktorzy z teatru Dejvickie Divadlo przyjeżdżają do Nowej Huty, by wziąć udział w festiwalu teatralnym. Mają wystawić Braci Karamazow w reżyserii Lukasza Hlavicy na podstawie ostatniej powieści Fiodora Dostojewskiego. Tekst o ojcobójstwie i odwiecznych ludzkich pytaniach: o naturę Boga i zła, w sztuce pobrzmiewa z siłą znaną z pierwowzoru. Deklamowany w przestrzeni nowohuckiego kombinatu, miejsca, które miało symbolizować w socjalizmie "nowy, wspaniały świat", w którym nie ma przestrzeni dla Boga, zyskuje dodatkową głębię.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej