W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Control"
Data rozpoczęcia 2008-03-04
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

CONTROL GUTEK FILM

reżyseria.: Anton Corbijn
scenariusz.: Deborah Curtis, Matt Greenhalgh
zdjęcia.: Martin Ruhe
muzyka.: Joy Division, New Order

w.: Sam Riley (Ian Curtis), Samantha Morton (Debbie Curtis), Craig Parkinson (Tony Wilson), Alexandra Maria Lara (Annik Honoré), Joe Anderson (Peter), James Anthony Pearson (Bernard Summer), Toby Kebbell (Rob Gretton), Harry Treadaway (Stephen Morris), Andrew Sheridan (Terry), Robert Shelly (Twinny)

prod.: Anglia/Australia 2007 (120 min)

Nagrody za rolę męską (S. Riley) i scenariusz na MFF w Chicago’ 2007; nagrody za reżyserskie odkrycie i rolę męską (S. Riley) na MFF w Edynburgu’ 2007; nagroda krytyków za najlepszy film na MFF w Hamburgu’ 2007; nagroda publiczności na MFF w Melbourne’ 2007; Złota Kamera za debiut (wyróżnienie specjalne) na MFF w Cannes’ 2007

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

Bilet: 15 zł
Karnet: 120 zł