W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Droga krzyżowa
Data rozpoczęcia 2015-03-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

DROGA KRZYŻOWA (Kreuzweg)
reż.: Dietrich Brüggemann
scen.: Anna Brüggemann, Dietrich Brüggemann
zdj.: Alexander Sass
w.: Lea van Acken (Maria), Franziska Weisz (matka), Michael Kamp (ojciec), Florian Stetter (ks. Weber), Moritz Knapp (Christian), Lucie Aron (Bernadette)
prod.: Niemcy 2014 (107 min)

Nagroda za scenariusz oraz nagroda jury ekumenicznego na MFF w Berlinie’ 2014

Czternastoletnia Maria aktywnie uczestniczy w zajęciach kółka religijnego. Pod czujnym okiem księdza poznaje tajniki prawdziwie chrześcijańskiej postawy. Ten świat, który przyjmuje jako swój, jest niezwykle prosty: łatwo w nim oddzielić ziarna od plewy, dobro od zła, świętość od grzechu. Korepetycje otrzymuje w tej materii od swojej matki, surowej kobiety, która rodzicielską miłość przelewa na córkę w języku aprobaty, nie – czułości. Być może Maria zrzuciłaby ten przyciasny moralny habit, zwłaszcza w momencie, gdy staje u progu młodzieńczej miłości. Jednak – skoro zewsząd słyszy, że w tym stroju jej do twarzy – szybko rezygnuje z tego pomysłu. Czternaście stacji jej drogi krzyżowej też prowadzi na Golgotę. Tylko w nowotestamentowym przekazie po cierpieniach Wielkiego Piątku przyszła radość Wielkanocy…

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej