W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: "Egoiści"
Data rozpoczęcia 2023-06-15
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

Egoiści

Reżyseria: Mariusz Treliński
Scenariusz: Przemysław Nowakowski, Wojciech Nowak, Mariusz Treliński
Zdjęcia: Grzegorz Kuczeriszka
Obsada: Magdalena Cielecka, Olaf Lubaszenko, Jan Frycz, Rafał Mohr i in.
Polska 2000
103 min.

Polskę – a raczej Warszawę – dziesięć lat po transformacji ustrojowej obrał za temat – podobnie jak Łukasz Barczyk w „Patrzę na ciebie, Marysiu” – Mariusz Treliński. I zszokował publiczność gdyńskiego festiwalu zarówno rozwichrzeniem formalnym, jak i diagnozą społeczno-obyczajową, zapraszając widzów do narkotycznego tripu przez nocną Warszawę, w której bawią się beneficjenci zmiany – młode wilczki sztuki, reklamy i rosnącego biznesu. Nie jest to jednak przyjemna podróż. Zza fasady szampańskiej zabawy wyłaniają się pustka i poczucie braku sensu w świecie, w którym wszystko można kupić, lecz niewiele dostać lub ofiarować. Skrzętnie ukrywane albo histerycznie manifestowane pragnienie miłości i bliskości nie może znaleźć ukojenia we wspólnocie skrajnych egoistów, jak definiuje ich reżyser. W jednej z czterech głównych ról oglądamy Magdalenę Cielecką, która przejmująco oddaje wewnętrzną szarpaninę swojej bohaterki, co przyniosło jej nominację do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej.
 

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie.

Bezpłatne wejściówki na filmy festiwalowe będą dostepne w kasie Teatru od 5 czerwca 2023 r. Jedna osoba może odebrać max. 2 wejściówki. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej