W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Ewangelia Eureki
Data rozpoczęcia 2020-08-22
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

73' 2018 USA reżyseria: Michael Palmieri, Donal Mosher zdjęcia: Michael Palmieri montaż: Michael Palmieri produkcja: Wishbone Films
NAPISY PL

 
Eureka Springs w Arkansas ze swoimi ledwie dwoma tysiącami mieszkańców może się pochwalić leczniczymi wodami, wielkim posągiem Chrystusa, pełnymi rozmachu widowiskami pasyjnymi i chrześcijańskimi drag shows. Niedługo mieszkańcy głosować będą nad wprowadzeniem prawa z pewnością nie zrodzonego z ducha pogodnej tolerancji. Można by się więc spodziewać, że Palmieri i Mosher zbudują swój film na kontrastach. Nic bardziej mylnego – publiczność obu spektakli trudno rozróżnić, a pełna wrogości polaryzacja wydaje się dalekim światem wielkiej polityki, którą według Pisma z religią mieszał Judasz, nie Jezus, jak w filmie zauważa właściciel sklepu z dewocjonaliami. Ten spektakularny, zabawny, ale i pełen empatii film o miłości, wierze i prawach człowieka przekonuje, że dusza Ameryki nie jest jeszcze stracona.
 

Pokaz filmu w ramach 18. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.