W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Genua. Włoskie lato"
Data rozpoczęcia 2010-01-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

reż.: Michael Winterbottom, scen.: Laurence Coriat, Michael Winterbottom, w.: Colin Firth, Catherine Keener, Hope Davis, Willa Holland, Perla Haney-Jardine, prod.: Wielka Brytania 2008, czas trwania: 98 min.

Najlepsza Reżyseria na MFF w San Sebastian ‘2008

Poruszająca opowieść o miłości, pierwszych zauroczeniach i wspomnieniu, od którego nie da się uciec.
Joe (Colin Firth) razem z córkami, Kelly (Willa Holland) i Mary (Perla Haney-Jardine) postanawia rozpocząć nowe życie. Cała trójka przeprowadza się do urokliwej, słonecznej Genui, by zapomnieć o tragicznej śmierci Marianne (Hope Davis), żony Joego i matki Kelly i Mary. W labiryncie tajemniczych uliczek miasta chcą zgubić swoją przeszłość. Młoda i piękna Kelly przeżywa pierwsze zauroczenia i oddaje się przygodom w towarzystwie oczarowanych nią Włochów. Młodsza Mary próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowym otoczeniu. Rozpalona włoskim słońcem Genua staje się świadkiem nowego początku. W jaki sposób przeżyć utratę bliskich, by samemu się nie zatracić? Czy nowe miejsca skutecznie przetną nić pamięci bolesnych wspomnień? Na ile zmieniają nas otoczenie i poznawani ludzie, a na ile zmieniamy się sami?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej