W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Grając ofiarę"
Data rozpoczęcia 2008-11-20
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Kirył Sieriebriennikow, scen.: Władimir i Oleg Priesniakow; zdj.: Siergiej Mokricki; muz.: Aleksandr Manockow; obsada: Jurij Czursin, Witalij Chajew, Aleksandr Iljin, prod.: Rosja 2006, czas: 100 min.

Wala rozstał się po angielsku ze studiami i teraz potrzebą chwili (oraz zarobienia pieniędzy) staje się konieczność znalezienia pracy. Jedyna oferta, jaka na niego czeka, to rola pozoranta angażowanego do symulacji w trakcie wizji lokalnych. Wygląda to trochę jak gra w filmie: przestępcy są już schwytani, a milicyjna grupa z kapitanem i ponętną kamerzystką odtwarza drobiazgowo i nagrywa przebieg przestępstwa. Na "planie filmowym" Wala wciela się w rolę ofiary.
Problemy w pracy, to nie wszystko co zaprząta uwagę Wali. Niedawno zmarł mu ojciec. Którejś nocy przyszedł do niego we śnie i wyjawił, że nie był to zgon naturalny. Prawda jest taka, że ojciec został otruty przez aktualnego gacha matki Wali, a swojego rodzonego brata...