W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Grona gniewu"
Data rozpoczęcia 2012-11-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Film

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na trzeci pokaz w ramach nowego edukacyjnego Cyklu filmowego: „Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych”, podczas którego poznamy filmy z okresu Złotych Lat Hollywood, najlepsze z możliwych przykłady amerykańskiego kina gatunków.

Grona gniewu
1940
reż. John Ford wg powieści J. Steinbecka
obsada: Henry Fonda
Ekranizacja głośniej powieści Johna Steinbecka. Ameryka w latach kryzysu. Farmer Joad traci ojcowiznę z powodu suszy i długów. Wyrusza z rodziną na Zachód, by szukać swojego miejsca pod słońcem.

O Cyklu: „Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych” to cykl pokazów filmowych z okresu Złotych Lat Hollywood, który obfitował w najlepsze z możliwych przykłady amerykańskiego kina gatunków. Wszystkie nasze wyobrażenia i stereotypy o kinie mają swoje źródło w tamtych obrazach. Poza „Casablancą” i „Przeminęło z wiatrem” był to czas niezrównanych narracji, wirtuozerii realizacyjnej i wyrafinowanej gry aktorskiej w co najmniej setce innych filmów. W ramach cyklu pokażemy subiektywną reprezentację tych niezwykle płodnych czasów. By pokazać jak najszerszą gamę gatunków i różnorodność ówczesnej stylistyki filmowej każdy zaproponowany tytuł będzie przypominał innego wybitnego reżysera tamtej epoki. Autor cyklu i prowadzący spotkania: dr Rafał Szczerbakiewicz z Zakładu Literatury Współczesnej UMCS.

Wstęp wolny