W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film i spotkanie: „Wróć do mnie”

Film i spotkanie: „Wróć do mnie”
Data rozpoczęcia 2022-10-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Fundacja Camera Femina
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Wróć do mnie”, reż. Marta Stysiak, Polska/Wielka Brytania, 2022

Wiktoria urodziła dziecko w wieku 16 lat będąc pod opieką domu dziecka. Wbrew jej woli, syn Wiktorii został zabrany dwa tygodnie po urodzeniu i oddany pod opiekę rodziny zastępczej. Na mocy orzeczenia sądu Wiktoria może zabierać go do rodzinnego domu na weekend co dwa tygodnie, lecz i to wkrótce zostanie ograniczone.
Wiktoria mieszka w małym mieszkaniu socjalnym wraz z matką i rodzeństwem. To tutaj zderzają się dwa silne kobiece temperamenty – matki i córki. Obie niedawno urodziły i są w trakcie macierzyństwa. Matka urodziła córkę, Wiktoria syna. Na początku Wiktoria jest dumna z bycia mamą, ale zachowuje się jak typowa dorastająca nastolatka. Jej własna matka nieustannie przypomina jej o jej niedoskonałościach i niezręczności w byciu matką dla syna. Domowe kłótnie wydają się nie mieć końca. Wiktoria nieustannie stara się udowodnić swoją wartość i chce być lepszą matką niż jej własna matka, co wydaje się niemożliwe w obliczu zbliżającej się separacji.
Narracji towarzyszą piosenki Wiktorii, w których dziewczyna umiejętnie przekłada swoje uczucia i działanie na język rapu. Jej teksty niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i pozwalają nam lepiej poznać historię dziewczyny. Rap to jej ucieczka od beznadziejnego życia i rzecz, w której jest naprawdę dobra.
Film angażuje się w pilne dyskusje na temat zdrowia psychicznego matki, powszechnego dostępu do opieki nad dziećmi i wsparcia społecznego.

FilmPolski.pl

Gościni: Marta Stysiak

Prowadzenie: Jola Prochowicz

Miejsce: Sala Czarna, Galeria Labirynt

Spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wydarzenie jest częścią 7. edycji Festiwalu Demakijaż.