W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Imperium słońca"
Data rozpoczęcia 2008-11-22
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Steven Spielberg, scen. (na podst. powieści J.G. Ballarda): Tom Stoppard, zdj.: Allen Daviau, muz.: John Williams, obsada: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson, Nigel Havers, Joe Pantoliano, Leslie Phillips, prod.: USA 1987, czas: 152 min.

Rok 1941, Szanghaj. Nastoletni Jim, rozpieszczony syn pary brytyjskich arystokratów, dorasta w luksusie. Wskutek zawirowań wojennych zostaje rozdzielony z rodzicami. Musi radzić sobie sam, nie mając środków do życia ani nikogo, kto mógłby mu pomóc. Dołącza do grupy amerykańskich żołnierzy i trafia do obozu dla internowanych. Zaprzyjaźnia się z Basie'em, handlowcem i marynarzem. Mężczyzna uczy go samodzielności.Dziecko z dobrego domu okazuje się bardzo pojętne i szybko adaptuje się w ekstremalnych warunkach, zarabiając na życie handlem przedmiotami codziennego użytku.