W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Jestem mordercą
Data rozpoczęcia 2017-02-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Jestem mordercą”
Polska 2016 / 117 min.
scenariusz i reżyseria: Maciej Pieprzyca
zdjęcia: Paweł Dyllus
występują: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Karolina Staniec, Piotr Adamczyk, Tomasz Włosok, Michał Żurawski


Po projekcji spotkanie z gościem
Gość: Mirosław Haniszewski
Prowadzenie: Magda Sendecka

Lata siedemdziesiąte. Młody milicjant dostaje niezwykle odpowiedzialne zadanie. Ma złapać seryjnego mordercę kobiet, który grasuje na Śląsku. Od powodzenia akcji zależy nie tylko spokój mieszkańców rejonu, ale i kariera zdolnego oficera, zwłaszcza że jedną z ofiar jest bratanica I sekretarza partii.
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller przeradza się w opowieść o banalności zła i o sile kłamstwa. Pieprzyca opowiada o tym jak kolejne małe kompromisy ściągają w otchłań. O samooszukiwaniu, wspieranym a wręcz zakładanym przez system. I o tym, jakie są konsekwencje podporządkowania się tej zasadzie. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Srebrne Lwy, nagroda za scenariusz, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej