W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Jezioro dzikich gęsi
Data rozpoczęcia 2020-07-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Film

28 lipca o godz. 20:00 Kino CSK zaprasza na pokaz specjalny filmu "Jezioro dzikich gęsi" na platformie Mojeekino.pl

  • reż. Yi'nan Diao
  • występują: Wang Jingchun, Yong Mei, Qi Xi
  • kryminał / Chiny, Francja / 2019
  • 1h 51min
  • język: chiński
  • napisy: polskie

Po pięciu latach Diao Yinan powraca z kolejną niepokojącą opowieścią o pogrążonych w społecznej anomii Chinach, które coraz bardziej przypominają betonową dżunglę i gigantyczny plac budowy w jednym. Zhou Zenong z "Jeziora dzikich gęsi" to szef gangu złodziei. Kiedy przypadkowo zabija policjanta, musi uciekać, bowiem za jego głowę wyznaczono sowitą nagrodę. W unikaniu funkcjonariuszy i wrogów pomaga mu Liu Aiai, elegancka prostytutka przysłana przez towarzyszy bohatera. Większość akcji rozgrywa się podczas smolistych nocy, w półdzikich okolicach tytułowego jeziora – lokalnego centrum nielegalnych interesów. Gęstniejącą atmosferę Diao przełamuje niespodziewanymi wybuchami przemocy, ale też neonową, fluorescencyjną estetyką. Klasyczną formułę gangsterskiego filmu o wyjętym spod prawa przestępcy reżyser w imponujący sposób wpisuje w kontekst kraju, który specjalizuje się w śledzeniu, podglądaniu i tropieniu własnych obywateli. Brutalne kino w sam raz na czasy permanentnego nadzoru.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni

film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

LINK DO FILMU >>>

Film na platformie dostępny będzie do 21 sierpnia. 
WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO SALI ONLINE CSK >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej