W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: „Karlsson z dachu"
Data rozpoczęcia 2016-04-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Karlsson z dachu" (Karlsson pa taket)
film animowany z lektorem dla dzieci 5 - 9 lat
Norwegia, Szwecja 2002 / 77’ 
reżyseria: Vibeke Idsøe
scenariusz: Vibeke Idsøe
produkcja: Waldemar Bergendahl

Animowana adaptacja książki Astrid Lindgren. Na dachu jednego ze sztokholmskich domów mieszka Karlsson w malutkim domku ukrytym za kominem. Karlsson ma niezwykłą umiejętność – dzięki śmigłu umieszczonemu na plecach potrafi latać. Jest też najlepszym przyjacielem mieszkającego w tym samym domu Braciszka. Spędza z nim czas, gdy ten czuje się samotny. Karlsson, jak sam twierdzi, jest najlepszym specjalistą od wszystkiego. Niestety często zdarza mu się coś popsuć. Przyznanie się do błędu nie jest jednak proste.

Projekcja w ramach kampanii społecznej “Dzieciaki na horyzoncie” Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Kampania adresowana jest do najmłodszych widzów (5 – 9 lat).
Celem kampanii jest promocja i produkcja dobrego kina dla dzieci. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza rodziców i opiekunów do wspólnego oglądania filmów z dziećmi, aby przypomnieli sobie, jak dużo emocji, wrażliwości i mądrości mogą one wnieść w życie najmłodszych.


 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej