W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Kaseta: dokumentalna składanka

Film: Kaseta: dokumentalna składanka
Data rozpoczęcia 2017-05-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Sala kinowa -1
Udział Płatny
Koszt udziału 13 zł / projekcja lub 10 zł / projekcja przy zakupie 5 biletów
Kategoria Film

Wielka Brytania, 2016, 92 min.
Reżyseria: Zack Taylor

Film jest klasycznym dokumentalnym obrazem, w którym między anegdotami Ottensa, weteranów rocka m.in. Henry’ego Rollinsa (Black Flag) i Thurstona Moore’a (Sonic Youth) oraz entuzjastycznymi wypowiedziami współczesnych fanów pobrzmiewają ciepłe dźwięki starych taśm. To jednocześnie sentymentalna podróż do krainy muzycznej młodości, pierwszych mixtape’ów, entuzjazmu nagrywania wszystkiego dookoła, kreatywności składania własnych list. Sentymentalna nie tylko dla twórców i muzyków, ale dla całych pokoleń słuchaczy, którzy dorzucili się do powstania filmu na platformie Kickstarter. Film Zacka Taylora to jednak przede wszystkim osobista składanka różnych emocjonalnych wypowiedzi, którymi reżyser – tak jak kiedyś twórcy mixtape’ów – dzieli się z nami.

Wybrane festiwale i nagrody: 2017 – MFF Rotterdam /MFF Leeds

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, w której wezmą udział: Wojciech Czern - muzyk i realizator dźwięku. Twórca legendarnego zespołu Za Siódmą Górą oraz oficyny fonograficznej OBUH, Sebastian Buczek - artysta grafik eksperymentujący z brzmieniem i nietypowymi, archaicznymi metodami zapisu muzyki, Krzysztof Piekarczyk - propagator muzyki. Prowadzi sklep muzyczny- serpent.pl. Dyskusję moderować będzie Łukasz Borkowski - dziennikarz, autor programu Przestrzeń Dźwiękowa TVP 3 Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej