W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Katia Ismaiłowa"
Data rozpoczęcia 2012-01-15
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

reż.: Walerij Todorowski
scen.: Ałła Krinicyna
zdj.: Siergiej Kozłow
w.: Ingeborga Dapkunajte, Alisa Frejndlich, Władimir Maszkow, Aleksandr Fieklistow, Jurij Kuzniecow, Awangard Leontjew, Marina Opienkina
prod.: 1994 (96 min)

Trzydziestoletnia Katia Ismaiłowa, pierwszy raz w życiu poczuła prawdziwą chęć zniszczenia wszystkich, którzy mogą przeszkodzić jej szczęściu. Zazdrosna konduktorka staje się morderczynią. Akcja filmu toczy się w naszych czasach, chociaż niektóre motywy zaczerpnięte są z utworów N. Leskowa („Powiatowa lady Makbet”). Romans Katii bardziej przypomina grę jej chorej wyobraźni. Rzeczywista jest krew, morderstwo, samobójstwo. Wszystko jest z góry określone. Katia w konwulsyjnym rytmie stuka w klawisze starej maszyny do pisania marki „Underwood”, a następnie rozciąga się na drewnianej podłodze. Bohaterka przeżyła głęboką traumę i znalazła się na marginesie życia społecznego. Jest zdolna tylko do autodestrukcji.