W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Każdy ma swoje lato
Data rozpoczęcia 2021-10-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Polska 2020
kolor, 77 min
reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
scenariusz: Tomasz Jurkiewicz, Piotr Janusz
zdjęcia: Weronika Bilska
muzyka: Szymon Wysocki
obsada: Nicolas Przygoda (Mirek), Anita Poddębniak (Stanisława, matka Mirka), Maciej Grzybowski (Ksawery, dziadek Mirka), Sandra Drzymalska (Agata), Tadeusz Łomnicki (Arek), Alina Chechelska (Becia), Wojciech Gałziński (proboszcz), Marcin Kobierski (ksiądz Jacek), Michał Świtała (dróżnik), Wiesław Kupczak (kierownik)

Leniwe lato w niewielkim mieście. Mirek ma siedemnaście lat i po raz pierwszy jest zakochany. Wykorzystuje demencję dziadka, żeby zbliżyć się do Agaty, która przyjechała gotować na oazie. Matkę Mirka, organistkę, szokuje styl bycia dziewczyny, ale i ją poruszy jej buntownicza energia.
Zrealizowany w ramach mikrobudżetu debiut fabularny znanego dokumentalisty to subtelna, pełna ciepła i nostalgii, ale i goryczy niespełnień opowieść o wchodzeniu w życie z bagażem rodzinnych doświadczeń. Świetną rolę stworzyła tu nie tylko nagradzana Sandra Drzymalska, ale znakomita Anita Poddębniak jako dojrzała kobieta podejmująca być może ostatnią próbę uszczknięcia z życia odrobiny radości.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:

  • FPFF Gdynia 2020: wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych dla Sandry Drzymalskiej
  • Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2021: nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię (za szczerość), nagroda za zdjęcia (za prawdę), za muzykę (za subtelność)
  • MFF Tofifest, Toruń 2021: Złoty Anioł w konkursie From Poland