W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Kierowca dla Wiery"
Data rozpoczęcia 2008-11-17
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Paweł Czuchraj, scen.: Paweł Czuchraj; zdj.: Igor Klebanow; muz.: Eduard Artiemiew; obsada: Igor Pietrienko, Jelena Babenko, Bohdan Stupka, prod.: Rosja, Ukraina 2004, czas: 105 min.

Akcja filmu dzieje się w latach 60. na Krymie. Generał Sierow wiedzie życie jak z bajki. Ma piękną dacze na nadmorskiej skarpie, służbę czekającą na każde skinienie. Obok wszystkich dóbr materialnych generała dotknęło nieszczęście. Jego córka Wiera, kulawa dziewczyna zagłusza kompleksy na rautach, zachodzi w ciążę z przygodnym mężczyzną. Ojciec namawia swojego nowego kierowcę, którego właśnie sprowadził z Moskwy, że jako zięć mógłby liczyć na rozmaite korzyści. Happy end wisi w powietrzu, ale wśród oszałamiająco pięknej natury kryje się niepokój.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej