W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Mali Niemcy
Data rozpoczęcia 2020-08-23
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

90' 2019 Niemcy, Austria reżyseria: Frank Geiger, Mohammad Farokhmanesh zdjęcia: Marcus Winterbauer montaż: Andrew Bird, Habiba Laout, Frank Geiger produkcja: Little Dream Entertainment, Brave New Work
NAPISY PL/ENG
 
Animowany dokument o losach dzieci niemieckich neonazistów. Jak wygląda życie dzieci od najmłodszych lat wychowywanych w pogardzie do wszystkiego co „obce”? I kim takie dzieci staną się, kiedy dorosną? Wstrząsający film Franka Geigera i Mohammada Farokhanesha przybliża losy dzieci wychowywanych w środowisku niemieckich neofaszystów. Niemal od urodzenia faszerowanych sloganami o czystości rasy, pozbawionych kontaktu z inaczej myślącymi ludźmi, karmionych nienawiścią i pogardą dla nie-Aryjczyków. Animacjom ukazującym, jak skrajna ideologia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i jak niebezpieczna jest decyzja tych, którzy zechcą opuścić krąg jej wyznawców, towarzyszą kręcone ukrytą kamerą ujęcia z wakacyjnych obozów, na których dzieciom wpaja się ideologię krwi i rasy. Nie mniej przerażająco brzmią w tym kontekście włączone do filmu wywiady z czołowymi działaczami Pegidy, wypowiadającymi się na temat wychowania i preferowanego modelu niemieckiej rodziny.

Pokaz filmu w ramach 18. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.