W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Mam cię na oku | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-29
Godzina rozpoczęcia 22:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

komedia / Francja / 2018 / 73’ / 12+
# wtf / trup w szafie / przesłuchanie / polska premiera

Znaleźć trupa to prawdziwy pech

Komisarz policji próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa, przesłuchując Louis’a, który znalazł zakrwawione zwłoki. Czy mężczyzna jest pechowym świadkiem, czy raczej sprawcą zbrodni?

Dowiemy się tego podczas jednej nocy na komisariacie w dosyć kameralnym gronie. Bez fajerwerków, krwi i straszenia, ale za to z rozbudowanymi, zabawnymi i autorefleksyjnymi dialogami. Tu liczy się każdy element: wąsy, fryzury, sceneria, kolory, estetyka, no i doskonali aktorzy. Widz zostaje sam na sam w jednym pokoju z dwójką bohaterów i odrobiną absurdu, tak charakterystyczną dla Dupieux, reżysera „Morderczej opony”.

Film rzuca wyzwanie kliszom kina kryminalnego. Nie sposób oderwać oka od tej pełnej niuansów, inteligentnej czarnej komedii utrzymanej w duchu kina francuskiego i przywodzącej na myśl klimat lat 70. Daj się wciągnąć w przesłuchanie, a może, przy odrobinie szczęścia, znajdziesz kolejnego trupa w szafie.
reżyseria: Quentin Dupieux
scenariusz: Quentin Dupieux
obsada: Benoit Poelvoorde, Gregoire Ludig, Marc Fraize

Najważniejsze wydarzenia cykliczne