W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Miód dla dakini
Data rozpoczęcia 2018-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Miód dla dakini” (Munmo tashi khyidron)
reż. Dechen Roder
Bhutan 2016 / 132 min.

scenariusz: Dechen Roder
wyst. Jamyang Jamtsho Wangchuk, Sonam Tashi Choden, Kunga Dorji, Chencho Dorji, Deki Yangchen

Kinley, ambitny policjant, dostaje zlecenie śledzenia i pojmania kobiety, którą wiejska społeczność uznała za podejrzaną. Choden jest nie tylko piękna, ale i niezależna, a stąd już prosta droga do uznania, że może być zamieszana w zaginięcie przeoryszy buddyjskiego klasztoru. Kiedy Kinley zastanawia się, jakiego podstępu użyć dla zdobycia dowodów winy podejrzanej, ona zwraca się do niego z prośbą o towarzyszenie jej w podróży...
Trzeci film reżyserki należącej do bardzo młodej, bo kilkunastoletniej zaledwie kinematografii Bhutanu, łączy realistyczny obraz kraju i jego problemów społecznych z poetyką kryminału i hipnotyczną opowieścią o poszukiwaniu duchowości. Metafizyczne kino drogi w egzotycznych plenerach, ze wspaniałą muzyką Tashi Dorji.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
MFF Fryburg 2017: Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Młodego Jury, Nagroda Don Kichota: wyróżnienie
oraz 3 inne nominacje

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej