W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Naginając reguły
Data rozpoczęcia 2015-03-09
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

NAGINAJĄC REGUŁY (Ghaedeye tasadof)
reż.: Behnam Behzadi
scen.: Behnam Behzadi
zdj.: Amir Jafari
muz.: Martin Shamoonpour
w.: Neda Jebraeili (Shahrzad), Amir Jafari (ojciec Shahrzad), Ashkan Khatibi (Amir), Baharan Bani Ahmadi (Parisa), Mehrdad Sedighian (Bardia), Elahe Hesari (Ladan), Martin Shamoonpour (Martin), Mohammad Reza Ghaffari (Mehrdad), Roshanak Gerami (Maryam)
prod.: Iran 2013 (93 min)

Nagroda Specjalna Jury na MFF w Tokio’2013

Grupa studentów, miłośników teatru, prowadzi próby przed wyjazdem na zagraniczny festiwal. Wyglądają na podekscytowanych, szczęśliwych, raczej beztroskich. Gdy ginie paszport odtwórczyni głównej roli w spektaklu – prawdopodobnie ukryty przez jej ojca, któremu pomysł wyjazdu córki nie przypadł do gustu – pozostali członkowie trupy aktorskiej stają przed dylematem: solidarnie zrezygnować z wyjazdu, czy podjąć próbę przekonania ojca dziewczyny do swoich racji. Nie będzie to proste, gdyż pod pewnymi szerokościami geograficznymi sztuka teatralna i wyjazdy zagraniczne to nie najlepsze rzeczy do roboty.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej