W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Najgorsze wiersze świata

Film: Najgorsze wiersze świata
Data rozpoczęcia 2020-08-25
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Film

25 sierpnia o godz. 20:00 Kino CSK zaprasza na pokaz specjalny filmu "Najgorsze wiersze świata" na platformie Mojeekino.pl. 

  • reż. Gábor Reisz
  • występują: Gábor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovács, Lili Monori
  • komediodramat / Węgry / 2018
  • 1h 37 min
  • język: węgierski, niemiecki, francuski, polski
  • napisy: polskie

Nowy film węgierskiego mistrza absurdu, Gábora Reisza, zdobył uznanie na wielu światowych festiwalach filmowych. Odtwórcy drugoplanowych ról Lili Monori i Zsolt Kovács otrzymali nagrody za swoje kreacje podczas Węgierskiego Tygodnia Filmowego oraz gali wręczenia Nagród Węgierskich Krytyków Filmowych.

Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt. Powrót w rodzinne strony ma pomóc mu dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje. Obrazując różne oblicza swojego bohatera, reżyser tworzy uniwersalną opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Nie stroni przy tym od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.        

LINK DO FILMU >>>

Film na platformie dostępny będzie do 18 września. 
WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO SALI ONLINE CSK >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej