W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Nie jestem twoim Murzynem

Film: Nie jestem twoim Murzynem
Data rozpoczęcia 2017-05-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Sala kinowa -1
Udział Płatny
Koszt udziału 13 zł / projekcja lub 10 zł / projekcja przy zakupie 5 biletów
Kategoria Film

USA, Francja, Belgia, Szwajcaria, 2016, 93 min.
Reżyseria: Raoul Peck

Raoul Peck, wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, bogaty materiał archiwalnych filmów i zdjęć, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny.

Wybrane festiwale i nagrody: 2017 – nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny, 2017 – MFF Berlin: wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama, 2016 – MFF Toronto/ IDFA Amsterdam

Po projekcji zapraszamy na dyskusje w której wezmą udział: prof. Irena Rzeplińska - prawniczka, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki zaangażowana w działalność na rzecz praw człowieka, Paweł Frelik - amerykanista i tłumacz, wykładowca akademicki, a także autor tekstów, publicysta i dziennikarz, Andrzej Jaroszyński - anglista, dyplomata, pełnił m.in. funkcję konsula generalnego RP w Chicago (1991-1992), radcy-ministra ambasady w Waszyngtonie. Dyskusję moderować będzie Małgorzata Bielecka - Hołda - publicystka, wieloletnia redaktorka naczelna lubelskiej Gazety Wyborczej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej