W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Niedźwiadek"
Data rozpoczęcia 2008-11-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Jan Hřebejk, Czechy 2007; scen.: Petr Jarchovský; zdj.: Jan Maliř; obsada: Jiři Macháček, Roman Luknar, Ivan Trojan, prod.: Czechy 2007, czas: 98 min.

Trzech 35-latków tworzy paczkę byłych szkolnych przyjaciół. Każdy z nich poszedł w inną stronę i goni szczęście na własną rękę. Beztroskie czasy jednak dawno minęły, a dziś trzeba budować trwałe relacje, podejmować decyzje i ponosić odpowiedzialność. Za rodzinę, za drobne kłamstwa i duże słowa, które stają się nierozwiązywalnymi problemami. Powstał film osobisty, kameralny i bez formalnego zadęcia. Skupiony na intymnych sytuacjach i - mimo że na warsztat wzięto toksynę - zdrowy i wolny od traumy. Bezlitośnie zmieniają się pory roku i koleje rzeczy. Seks, życie rodzinne i przyjaźń są coraz bardziej skomplikowane, ale nie obłożone jakąś potworną ludzką klątwą. Są...normalne, ludzkie. Wbrew pozorom ta perspektywa jest dość zaskakująca.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej