W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Obraz pożądania
Data rozpoczęcia 2021-08-18
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Film

Ciepłe, sierpniowe wieczory to dobry czas, aby cieszyć się kinem w plenerze. Podczas jednej z ostatnich projekcji filmowych tego lata, w ramach cyklu Ogród Rozkoszy Ziemskich, przeniesiemy się do świata sztuki.

Wygórowane ambicje i sensacyjne intrygi – to główne motywy filmu „Obraz pożądania”. A wszystko to doprawione szczyptą wiedzy o świecie sztuki, artystów i marszandów. Ekscentryczny milioner Cassidy niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa. Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice. Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy, jak Mick Jagger, Elizabeth Debicki czy Donald Sutherland.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej