W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: „Parada Wielkanocna”

Film: „Parada Wielkanocna”
Data rozpoczęcia 2016-03-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Udział Płatny
Kategoria Film

Parada Wielkanocna (Easter Parade, USA 1948, 1h 47 min)
reżyseria – Charles Walters
scenariusz: Sidney Sheldon, Frances Goodrich, Albert Hackett
obsada: Judy Garland (Hannah Brown), Fred Astaire (Don Hewes), Peter Lawford   (Jonathan Harrow III), Ann Miller (Nadine Hale), Jules Munshin (Headwaiter François) i inni.


Specjalnie na święta Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” powraca do złotej ery musicalu w nastroju wielkanocnym. 
Don Hewes i Nadine Hale są rewelacyjną taneczną parą, ale ona stawia na karierę solową i pozostawia swego partnera i zawodowo, i osobiście. Don postanawia zatem by nowo spotkana i rokująca spore nadzieje tancerka, Hannah Brown, została jego świeżym partnerem. Po niedługim czasie ambitnych treningów i występów para odnosi tak spektakularny sukces, że wielki impresario Florenz Ziegfeld jest ich karierą żywotnie zainteresowany. Niestety na skutek przypadkowej okoliczności, że Nadine Hale również tańczy w jego teatrze Ziegfeld Follies, Don odpowiada negatywnie na propozycję. Niezadawniona uraza nakłada się tutaj nieszczęśliwie na perypetię uczuciową. Mimo tego, że jest już po uszy zakochany w swej nowej uroczej partnerce Hannie – Don próbuje w profesjonalnej relacji tancerzy zachować pozory obiektywizmu i niezaangażowania. W efekcie Hannah jest przekonana, że nadal kocha zdradziecką Nadine, a jej podejrzenia wzrastają, gdy Don partneruje Nadine w Night Club Floor Show. Popis taneczny i wokalny wielkiej musicalowej dwójki: Judy Garland i Freda Astaire’a. Kilka scen z tego pogodnego, optymistycznego filmu weszło na stałe do klasyki śpiewu i tańca na ekranie.

Parada Wielkanocna to film prezentowany w ramach cyklu edukacyjnego "Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych - Kino Muzyki".
Kuratorem cyklu jest dr hab. Rafał Szczerbakiewicz

Powiązane:

DDK "Węglin"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej