W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Pewnego razu w listopadzie

Film: Pewnego razu w listopadzie
Data rozpoczęcia 2018-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Pewnego razu w listopadzie” 
reż. Andrzej Jakimowski
Polska 2017 / 88 min.

scenariusz Andrzej Jakimowski
wyst. Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg, Jacek Borusiński, Damian Ul, Alina Szewczyk, Elżbieta Nagel, Rafał Marchlewicz, Bartłomiej Gudejko, Łukasz Wójcicki, Rafał Guźniczak, Krzysztof Kiersznowski, Sylwia Oksiuta-Warmus, Marek Probosz, Stanisław Elsner-Załuski, Krzysztof Ławniczak, Małgorzata Rudzka

Jest listopad 2013. Emerytowana nauczycielka i jej dorosły syn, student prawa, tracą mieszkanie, wyeksmitowani przez „czyścicieli kamienic”. Przemieszkują na działkach, ale robi się coraz zimniej i niebezpieczniej. Znalezienie miejsca w schronisku dla bezdomnych graniczy z cudem, a dodatkowym problemem jest pies, którego do schroniska zabrać nie można, a z którym bohaterka nie chce się rozstać. W końcu trafia do śródmiejskiego skłotu – i znajduje się w oku cyklonu: w centrum rozszalałego „Marszu Niepodległości”, z nacjonalistycznymi bojówkarzami, którzy próbują wedrzeć się do środka.

Andrzej Jakimowski podejmuje temat, przed którym uciekało dotąd polskie kino. Pokazuje coraz bardziej realne zagrożenie, od lat ignorowane przez polityków. Opowiada, jak frustracja skrzywdzonych i wykluczonych rodzi bezmyślną przemoc. Siłą filmu są niezwykłe zdjęcia Tomaša Rafy, który dokumentuje podobne ekscesy w całej Europie. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
WFF 2017 - nominacja: Konkurs Międzynarodowy. Udział w konkursie głównym: Andrzej Jakimowski
Gildia Reżyserów Polskich 2018 - nominacja do nagrody im. Krzysztofa Krauzego: Najlepszy reżyser 
Wisła 2018 - nominacja Słoń. Udział w konkursie: Andrzej Jakimowski