W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film pod Chmurką
Data rozpoczęcia 2011-05-16
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

Moskitiera, reż. Agusti Vila, Hiszpania 2010 – pokaz przedpremierowy


Film animowany Joanny Polak: Hotel Mirage
„Hotel Mirage” jest pierwszą na świecie animacją w technice wycinanki komputerowej stworzoną specjalnie na potrzeby filmoterapii osób cierpiących z powodu problemów związanych z jedzeniem. Opowiada o samotności i nieosiągalnych marzeniach, o trudach życia w społeczeństwie, o metamorfozach czynionych tylko po to aby dostosować się do zmiennej „normalności”, o uniwersalnym problemie bycia osobą inną i przez to odrzuconą. Nasycony symboliką zarówno w warstwie narracyjnej, plastycznej i animacyjnej film „Hotel Mirage” w 16 minut stara się zwrócić uwagę na problemy głównej bohaterki i wciągnąć widza w jej ulotny świat.

„Hotel Mirage” – jest częścią praktyczną pracy doktorskiej Joanny Polak, pt.: ”Hotel Mirage – wycinanka komputerowa w animacji”. Jego produkcja zaczęła się w 2005 r. i ukończyła w maju 2011.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej