W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "Podróż Czerwonego Balonika"

Film "Podróż Czerwonego Balonika"
Data rozpoczęcia 2008-03-06
Godzina rozpoczęcia 19:45
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA (Le voyage du ballon rouge)

reżyseria.: Hou Hsiao-hsien
scenografia.: Hou Hsiao-hsien, François Margolin
zdjęcia.: Yorick Lesau, Mark Lee Ping Bing

w.: Juliette Binoche (Suzanne), Song Fang (studentka), Simon Iteanu (Simon), Hippolyte Girardot (Marc), Louise Margolin (Louise)

prod.: Francja 2007 (113 min)

„Podróż czerwonego balonika” jest nasyconą współczesnymi realiami opowieścią o matce, jej siedmioletnim synku i tajwańskiej niani. To historia o tym, jak wielką rolę w ludzkim życiu spełnia fantazja i przyjaźń. Obie mają uzdrawiającą moc. Każda z filmowych postaci obcuje ze sztuką. Każda ma w sobie artystę. Suzanne zajmuje się teatrem lalek. Potrafi wlać życie w drewniane marionetki. Jej syn Simon uwielbia muzykę i uczy się gry na fortepianie. A niania pochodząca z Tajwanu ma zdolności reżyserskie. To ona animuje dla swojego wrażliwego podopiecznego historię o paryskiej podróży czerwonego balonika.

Bilet: 15 zł
Karnet: 120 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej