W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Podróż za jeden uśmiech | Kultowe Lato Filmowe 2 w CSK

Film: Podróż za jeden uśmiech | Kultowe Lato Filmowe 2 w CSK
Data rozpoczęcia 2021-08-26
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, Fundacja Sztukmistrze
Udział Płatny
Koszt udziału 8 zł
Kategoria Film

Ikona polskiego kina przygodowego dla młodzieży, realizacja na podstawie serialu telewizyjnego, doskonałe role młodych aktorów, błyskotliwa akcja i barwne dialogi są mocnymi atutami filmu.

Bohaterami są dwaj kuzyni, Duduś i Poldek. Po zakończeniu roku szkolnego wyjeżdżają na wakacje nad morze. W skutek Duduś, przyzwyczajony do wygód i rozpieszczony przez rodziców, początkowo jest przeciwny. Sprytny i przebojowy Poldek ostatecznie go przekonuje do pomysłu. Przygoda zdaje się być jeszcze ciekawsza, na dworcu okazuje się, że chłopcy zapomnieli zabrać pieniędzy na bilety. Postanawiają ruszyć w podróż autostopem. Po drodze przeżywają szereg przygód, spędzają noc pod gołym niebem, przyłączają się do szkolnej wycieczki, podróżują w chłodni, wozie meblowym wiozącym trumny, wreszcie spotykają turystkę Ulę, która towarzyszy im w dalszej podróży. Komunikat o zaginięciu dwóch chłopców jest nadawany przez radio. Rysopisy odpowiadają dwójce bohaterów. Duduś znika, gubi się Ula, ostatecznie wszyscy szczęśliwie docierają na Hel, gdzie na chłopców czekają zaniepokojone i stęsknione mamy.

Reżyseria: Stanisław Jędryka
Występują: Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, Alina Janowska i inni
Przygodowy, komedia, rodzinny / Polska / 1972
1h 26min

Bilety na pokazy w ramach Kultowego Lata Filmowego 2 w cenie 8 zł do nabycia w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej