W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Poliss"
Data rozpoczęcia 2012-06-10
Godzina rozpoczęcia 20:15
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

(Polisse)
reż.: Maïwenn
scen.: Maïwenn, Emmanuelle Bercot
zdj.: Pierre Aïm
muz.: Stephen Warbeck
w.: Maïwenn (Melissa), Joey Starr (Fred), Karin Viard (Nadine), Emmanuelle Bercot (Sue Ellen), Naidra Ayadi (Nora)
prod.: Francja 2010 (127 min)
Nagroda Jury na MFF w Cannes ‘2011, Cezary ‘2012 za najlepszy debiut aktorski (N. Ayadi) i montaż.

Życie codzienne policjantów z Brygady Ochrony Nieletnich to zatrzymania pedofilów i piętnastoletnich kieszonkowców, ale także przerwy na obiad i rozmowy o problemach w związkach; przesłuchania agresywnych rodziców, zeznania dzieci, ale i solidarność kolegów z pracy i ataki śmiechu w najmniej odpowiednich momentach. To świadomość tego, że najgorsze zło istnieje i życie z tą świadomością. Jak policjantom udaje się pogodzić prywatność z otaczającą ich rzeczywistością? Fred, najbardziej wrażliwy ze wszystkich, z trudem zniesie obecność Melissy, fotografa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, której zadaniem jest stworzenie reportażu o brygadzie.
Hymn na cześć policji? Tak, zważywszy na to, że policjanci Maïwenn to zwyczajni bohaterowie walczący z największą z możliwych zbrodni – ze złem wyrządzanym dzieciom.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej