W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: "Rocky"| Kultowe Lato Filmowe

Film: "Rocky"| Kultowe Lato Filmowe
Data rozpoczęcia 2020-07-16
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1 | Dach CSK
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8 zł
Kategoria Film

Kino CSK zaprasza na Kultowe Lato Filmowe i pokaz filmu "Rocky". 

reż. John G. Avildsen
występują: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young
dramat, sportowy / USA / 1976
2h
język: angielski
napisy: polskie

Zupełny amator i marny 30-letni bokser Rocky Balboa (Sylvester Stallone) prowadzi szare życie w przemysłowej dzielnicy Filadelfii. Jest bokserem, który walczy w podrzędnych klubach i ściąga długi dla gangstera Tony’ego Gazzo. Podkochuje się w Adrian (Talia Shire) – dziewczynie ze sklepu zoologicznego. Pewnego dnia dostaje wielką szansę od losu: mistrz świata wagi ciężkiej – Apollo Creed szuka nikomu nieznanego boksera do walki o tytuł, gdyż jego przeciwnik – Mac Lee Green doznał kontuzji dłoni. Wybór pada właśnie na Rocky’ego. Balboa ma szansę na tytuł – tak twierdzi jego trener Goldmill. Z jego pomocą Rocky zaczyna morderczy trening. W obronie honoru i chęci udowodnienia sobie, że nie jest miernotą zaczyna zamieniać się w rasowego boksera. Bohater  przygotowuje się przez pięć tygodni, a jednocześnie zdobywa miłość Adrian. Pojedynek pięściarzy trwa bardzo długo. Jest to walka nie tylko o wygraną, ale i szacunek do samego siebie. Czy Rocky wygra? Czy okrutny wysiłek się opłaci?

Stallone, autor scenariusza filmu, z którym błąkał się po wielkich i mniejszych wytwórniach przez pięć lat mówił: "Próbowałem stworzyć bohatera dwuznacznego, osiłka o gołębim sercu, antybohatera, po to tylko by dać mu szansę rehabilitacji podczas trwania filmu".

Przed seansem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat.

W przypadku brzydkiej pogody pogody, pokaz zostanie przeniesiony do sali kinowej. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej