W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Rodzina Wolbergów"
Data rozpoczęcia 2012-06-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

(La Famille Wolberg)
reż.: Axelle Ropert
scen.: Axelle Ropert
zdj.: Céline Bozon
w.: François Damiens (Simon), Valérie Benguigui (Marianne), Valentin Vigourt (Benjamin), Léopoldine Serre (Delphine), Serge Bozon (Alexandre)
prod.: Francja 2009 (82 min)

Simon Wolberg, mer małego prowincjonalnego miasteczka, szaleńczo zakochany w swojej żonie, zaborczy ojciec i zbuntowany syn. Potrafi wygłosić błyskotliwy wykład o amerykańskiej muzyce soul, ku najwyższemu zdumieniu uczniów. Bez oporów wtrąca się w prywatne życie innych i każe przysiąc swojej 18-letniej córce, że nigdy, przenigdy nie wyprowadzi się z domu rodzinnego. Na jego życiu odciska się piętno skrzywdzonego dziecka, więźnia obozu koncentracyjnego, który sam staje się ojcem. Jego cel to przeżyć ze swoją rodziną i za wszelką cenę trzymać się razem. Obsesja na punkcie rodziny każe jednak Simonowi wystawić swoich bliskich na próbę, aby sprawdzić, czy to co ich łączy jest wystarczająco silne.
Film, po którym wzrasta apetyt na życie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej