W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Solaris | 15. Lubelski Festiwal Filmowy

Film: Solaris | 15. Lubelski Festiwal Filmowy
Data rozpoczęcia 2021-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Kelvin, specjalista od psychologii kosmonautów, otrzymuje polecenie udania się na planetę Solaris. Ma zbadać co stało się ze znajdującą się tam grupką uczonych. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że planeta posiada niezwykłą właściwość: odtwarza i materializuje obrazy, które ludzie ukrywają na dnie świadomości. Zdobywca Grand Prix MFF w Cannes i nagrody FIPRESCI na MFF w Karlowych Warach.

reżyseria: Andriej Tarkowski
obsada: Tamara Ogorodnikova, Donatas Banionis, Natalia Bondarczuk, Anatoli Solonitsyn
dramat, Sci-Fi, / ZSRR / 1972 / 16+
czas trwania:167 min

Historia w kinie / Historia kina: Stanisław Lem
100 lat temu urodził się Stanisław Lem. I choć nie ma go już z nami, pozostawił po sobie nieśmiertelną literaturę, nieustannie inspirującą artystów z całego świata. Twórczość Lema zawsze cieszyła się popularnością wśród filmowców. I choć nie jest tajemnicą, że pisarz nie odwzajemniał uznania reżyserów, na przestrzeni lat powstało, co najmniej kilka ekranizacji jego prozy, które zasługują na uwagę.

Wydarzenie jest częścią 15. Lubelskiego Festiwalu Filmowego.