W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Studenci | Miasto Movie

Film: Studenci | Miasto Movie
Data rozpoczęcia 2023-10-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Studenci”, reż. John Singleton, czas 127’, 1995 r.;

„Studenci” –  akcja obrazu Johna Singletona dzieje się na terenie słynnego Uniwersytetu Columbia, położonego w samym sercu Nowego Jorku. Właśnie startuje kolejny rok akademicki, a uniwersytecki kampus zapełnia się ludźmi o różnych kolorach skóry, różnym pochodzeniu i motywacjach, odmiennym statusie społecznym i poglądach. W tej barwnej, fascynującej, ale też wybuchowej mozaice będą musieli się odnaleźć studenci i studentki pierwszego roku, dla których nierzadko będzie to pierwsze zderzenie z tzw. dorosłym życiem. Jak się szybko okaże, świat uczelni i miasteczka akademickiego to nie tylko wykłady i imprezy, ale też rasizm, przemoc i podziały społeczne czy choćby wzajemna rywalizacja. W obsadzie plejada młodych aktorów stojących wtedy u progu swych karier, w tym m.in. Jennifer Connelly, Omar Epps, Regina King oraz gwiazdy hip hopu – Ice Cube i Busta Rhymes.  

Cykl 36. Miasto edukacji.

Kino od lat lubi i chętnie eksploruje wątki edukacyjne, zatem ciekawych, wartościowych produkcji w tym nurcie nie brakuje. Szkoła pojawia się jako miejsce akcji w wielu legendarnych filmach, a przecież istnieje też długa lista tytułów prezentujących opowieści o studentach, nauczycielach, relacji mistrz-uczeń, a nawet perypetiach i przygodach w świecie przedszkolaków. Gatunkowo i stylistycznie dominują tu oczywiście dramaty, filmy społeczne oraz komedie, aczkolwiek w tzw. kinematografii szkolnej są również interesujące przykłady obrazów futurystycznych, horrorów czy filmów gangsterskich. Przekrój jest szeroki, a organizatorzy postarają się w nadchodzących miesiącach zaprezentować najciekawsze, czasem też te mniej znane dzieła podejmujące na ekranie wątki edukacyjne. 

Program na październik 2023

  • 4 października 2023, godz. 19.00 – „Stowarzyszenie umarłych poetów”, reż. Peter Weir, czas 128’, 1989 r.;
  • 11 października 2023, godz. 19.00 – „Studenci”, reż. John Singleton, czas 127’, 1995 r.;
  • 18 października 2023, godz. 19.00 – „Nasza klasa”, reż. Ilmar Raag, czas 99’, 2007 r.; 
  • 25 października 2023, godz. 19.00 – „Suspiria”, reż. Luca Guadagnino, czas 152’, 2018 r.