W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Sweat
Data rozpoczęcia 2021-10-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Polska, Szwecja 2020
kolor, 106 min
scenariusz i reżyseria: Magnus von Horn
zdjęcia: Michał Dymek
muzyka: Piotr Kurek
obsada: Magdalena Koleśnik, Aleksandra Konieczna, Julian Świeżewski, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Orpiński, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Dominika Biernat, Katarzyna Dziurska, Wiktoria Filus

Przejmujący portret instruktorki fitness, która dzięki intensywnej obecności w mediach społecznościowych zyskuje status celebrytki. Za fasadą uśmiechniętego perfekcjonizmu kryje się jednak wrażliwość, poczucie pustki i osamotnienia.
Magnus von Horn zgłębia świat instagramerek i influencerów, nie poprzestając na konstatacjach znanych z mediów: pokazuje świat, z którego młodzi ludzie uciekają, nie tylko ten, który tworzą w wirtualnej rzeczywstości. A Magdalena Koleśnik jako Sylwia Zając stworzyła fascynującą kreację.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:

  • Europejski Festiwal Filmowy Palić 2020: Nagroda FIPRESCI
  • MFF Chicago 2020: Złoty Hugo, Srebrny Hugo za scenografię (Jagna Dobesz)
  • FPFF Gdynia 2020: Srebrne Lwy, nagroda za reżyserię, za zdjęcia, za montaż (Agnieszka Glińska), za rolę pierwszoplanową (Magdalena Koleśnik) i drugoplanową (Aleksandra Konieczna)
  • Toronto IFF: TIFF Industry Selects
  • MFF Triest: Nagroda Cineuropa
  • Tarnowska Nagroda Filmowa 2021: Nagroda Specjalna Jury dla Magdaleny Koleśnik

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej