W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Swobodne opadanie | III Spotkania z kulturą węgierską

Film: Swobodne opadanie | III Spotkania z kulturą węgierską
Data rozpoczęcia 2022-10-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„III Spotkanie z kulturą węgierską” to trzecia edycja projektu artystycznego, zapoczątkowanego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście.  Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i Centrum Spotkania Kultur w tym procesie.

Projekt dofinansowany w ramach Węgierskiego - Polskiego programu Współpracy Międzynarodowej.

Swobodne opadanie

„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Udręczona emerytka ma dość życia u boku mrukliwego czytelnika gazetek z supermarketu. Taszczy więc wózek na zakupy na dach bloku, z którego patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. Następnie skacze. W miarę jak spada, spoglądamy w kolejne okna innych mieszkań. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych wnętrz, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.

Reżyseria: György Pálfi
Produkcja: Francja, Węgry, Korea Południowa 2014

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej