W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Symfonia Fabryki Ursus
Data rozpoczęcia 2021-06-27
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Warsztaty Kultury,ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Move East Movie | „Symfonia Fabryki Ursus”, reż. Jaśmina Wójcik, Polska, 2018, 60 min. (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – sala widowiskowa)

„Symfonia Fabryki Ursus” to filmowe podsumowanie pięcioletniej pracy artystyczno-badawczej reżyserki ze społecznością byłych pracowników nieistniejącej już fabryki Ursus, czyli jednego z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Próbują oni przywołać i odtworzyć gesty, czynności i dźwięki związane z dawną pracą, odwołując się do pamięci swojego ciała. W ten sposób powstaje symfonia składająca się z układów choreograficznych, wykonywanych przez robotników oraz personel techniczny, administracyjny i kierownictwo, którym towarzyszy odtworzona fonosfera przemysłu ciężkiego. Symfonia o jednym dniu pracy w zakładzie, którego już nie ma.

Ze względu na trwającą pandemię wirusa COVID-19 na pokazach filmowych będą obowiązywały obostrzenia epidemiczne. Każdy uczestnik zostanie poproszony o wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu zdrowia oraz poddany pomiarowi temperatury. Ponadto widzowie zobowiązani są zasłaniać usta i nos maseczką przez cały czas trwania pokazu.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021

Informacja o wejściówkach