W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Sztuka płakania"
Data rozpoczęcia 2008-10-29
Godzina rozpoczęcia 18:15
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

reż.: Peter Schønau Fog
Dania2006 (106 min)

W tym filmie płaczą dorośli, dzieci za wszelką cenę usiłują być pogodne. Ojciec rezolutnego chłopczyka, Allana, wypłakuje swoje kłamstwa i grzechy. Chłopiec z jednakową, rozgrzeszającą sympatią rejestruje swojego tatę, barwną rodzinę, ale i coraz smutniejszą siostrę, która wieczorami schodzi do piwniczki, żeby darować ojcu przeraźliwie smutne minuty ohydnej rozkoszy. Jest jeszcze milcząca samoświadomość matki, która wszystkiego, co złe, od początku się domyśla, ale boi się zrobić cokolwiek, żeby przypadkiem nie zburzyć upiornej sielanki ułożonej z trefnej talii kart. Trudno się ten film ogląda. Z narastającym zakłopotaniem – że tak nie wolno.
Dodatkową przeszkodą dla łatwego odbioru stanowi niewygodna forma filmu, który o rzeczach strasznych i mrocznych opowiada w tonacji może nie radosnej, ale na pewno tragikomicznej. Ten rozcieńczający najgorszą traumę dzieciństwa, politycznie niepoprawny styl, nie tylko nie zmienia pojawiającego się od pierwszych minut seansu poczucia konfuzji, lecz wręcz je wzmacnia.
Łukasz Maciejewski – DZIENNIK.KULTURA

Bilet w cenie 10 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny) do kupienia w kasie kina na pół godziny przed seansem. Karnet w cenie 50 zł do nabycia w kasie kina i pok. nr 14 (I pietro).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej