W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: The Florida Project
Data rozpoczęcia 2018-06-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„The Florida Project”
reż. Sean Baker
USA 2017 / 115 min.
scenariusz: Sean Baker, Chris Bergoch

wyst.: Brooklynn Prince, Christopher Rivera, Aiden Malik, Valeria Cotto, Willem Dafoe, Bria Vinaite, Caleb Landry Jones, Macon Blair

Sześcioletnia Moonee mieszka w pomalowanym na wściekły róż i fiolet motelu. Z dwójką przyjaciół po całych dniach włóczy się po okolicy, wygłupiając się i dokazując. Jej mama Halley, równie niedojrzała i zbuntowana, próbuje przetrwać w świecie, który nie przewidział miejsca dla takich, jak ona. Energia młodych bohaterów rozsadza ekran, ale spod pozornej beztroski opowieści Seana Bakera coraz śmielej wyziera rozpacz.

Jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, słusznie obsypany nagrodami przez festiwale i stowarzyszenia krytyków, to ostra diagnoza społeczna w kostiumie szalonej, barwnej, ciepłej wakacyjnej opowieści. Plus nieoczywista rola Willema Dafoe.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym