W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: TOPOWA! Never Give Up
Data rozpoczęcia 2021-06-26
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Warsztaty Kultury,ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Move East Movie | „TOPOWA! Never Give Up”, reż. Philip Sansom, Inigo Gilmore, Wielka Brytania, 2020, 82 min. (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – sala widowiskowa) - premiera w Polsce!

„TOPOWA! Nigdy się nie poddawaj” to inspirujący dokument pokazujący transformacyjną moc muzyki. Bohaterami filmu jest 12 nauczycieli, z których wielu dorastało w slumsach Ugandy. Wraz z nimi wyruszamy w podróż rozpoczynającą się w Katwe, największym ze slumsów Kampali, a kończącą na największych scenach muzycznych na świecie, na których występują z legendą jazzu Wyntonem Marsalisem i słynną trębaczką Alison Balsom. Film pokazuje siłę muzyki, która potrafi odmienić ludzkie życie, a także opowiada o organizacji charytatywnej Brass for Africa, zajmującej się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży w Ugandzie, Liberii i Rwandzie.

Ze względu na trwającą pandemię wirusa COVID-19 na pokazach filmowych będą obowiązywały obostrzenia epidemiczne. Każdy uczestnik zostanie poproszony o wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu zdrowia oraz poddany pomiarowi temperatury. Ponadto widzowie zobowiązani są zasłaniać usta i nos maseczką przez cały czas trwania pokazu.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021

Informacja o wejściówkach