W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Truth to Power
Data rozpoczęcia 2021-06-26
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Warsztaty Kultury,ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Move East Movie | „Truth to Power”, reż. Garin Hovannisian, USA, 2020, 79 min. (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – sala widowiskowa) - premiera w Polsce!

Miliony osób wypełniają stadiony na całym świecie, aby usłyszeć muzykę Serja Tankiana, zdobywcy Grammy, lidera zespołu System Of A Down. Dzięki ekskluzywnym wywiadom i oryginalnym materiałom, nagranym osobiście przez Serja, film „Truth to Power” umożliwia widzom zakulisowy dostęp do międzynarodowej gwiazdy rocka, której wiara w muzykę zrewolucjonizowała nie tylko heavy metal, ale miała także wpływ na światowe wydarzenia. Muzyk przez całe życie zabiegał o sprawiedliwość społeczną, wykorzystując moc swoich piosenek i znajomych celebrytów do kreowania zmiany politycznej. Głos Serja mierzy się z chciwością amerykańskich korporacji, ale też ze skorumpowanym systemem politycznym w rodzimej Armenii. Jego trwająca od dziesięcioleci kampania na rzecz formalnego uznania przez Stany Zjednoczone rzezi Ormian za ludobójstwo została ostatecznie zatwierdzona przez Kongres USA w 2019 r.

Rządy go nienawidzą. Ludzie go kochają.

W filmie usłyszymy zarówno oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Serja, jak i chwaloną przez krytyków twórczość solową, a także kultową muzykę zespołu System Of A Down. „Truth to Power” to także portret artysty, odkrywcze spojrzenie na muzyka piszącego muzykę i realizującego własne ambicje poza zespołem. Oprócz wypowiedzi samego artysty w filmie pojawiają się także wywiady z jego kolegami z zespołu System of a Down, z producentem Rickiem Rubinem, a także z jednym z najbardziej zaangażowanych aktywistów wśród muzyków – gitarzystą Rage Against the Machine Tomem Morello, który opowiada o relacjach z Serjem, o ich roli rzeczników sprawiedliwości oraz o ich wspólnej organizacji non-profit „Axis of Justice”.

Ze względu na trwającą pandemię wirusa COVID-19 na pokazach filmowych będą obowiązywały obostrzenia epidemiczne. Każdy uczestnik zostanie poproszony o wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu zdrowia oraz poddany pomiarowi temperatury. Ponadto widzowie zobowiązani są zasłaniać usta i nos maseczką przez cały czas trwania pokazu.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021

Informacja o wejściówkach