W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Upór + opór = 1st Floor

Film: Upór + opór = 1st Floor
Data rozpoczęcia 2020-10-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1 | Kino CSK
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | Kino CSK
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie CSK
Kategoria Film

W lecie 2010 roku lubelscy deskorolkowcy myślą o tym, co będzie w zimie, gdy nie będą mieli zadaszonej przestrzeni. We wrześniu trzech z nich udaje się do pustostanu, decyduje się posprzątać pierwsze piętro i stworzyć miejsce do jazdy. Jest to początek budowy DIY skateparku 1stFloor, który w przyszłości zostanie nazwany „cudem wschodniej Polski”.

„Upór + opór = 1st Floor” to dokument o największym oddolnym przedsięwzięciu w budowie DIY (Do It Yourself – zrób to sam) skateparku na terenie Polski, który tworzony z myślą o zimie finalnie przetrwał osiem lat. Ani w Polsce, ani w Europie nie wybudowano skateparku z tak wielkim poświęceniem lokalnej społeczności, która wierząc we własne siły i ufając drugiemu – często obcemu człowiekowi, postanowiła zmienić świat wokół siebie.

reżyseria, scenariusz i montaż: Tomek Ciężki / Heavy Man Films
zdjęcia: Tomek Ciężki oraz Deskorolkowcy z Lublina
Polska / 2015
30 min

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej