W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Viviane chce się rozwieść

Film: Viviane chce się rozwieść
Data rozpoczęcia 2015-03-24
Godzina rozpoczęcia 19:45
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

VIVIANE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ (Gett)
reż.: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
scen.: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
zdj.: Jeanne Lapoirie
muz.: Shaul Besser
w.: Ronit Elkabetz (Viviane Amsalem), Simon Abkarian (Elisha Amsalem), Gabi Amrani (Haim), Dalia Beger (Donna), Shmil Ben Ari (Yakov), Abraham Celektar (Shmuel), Eli Gornstein (rabin Salmion), Evelin Hagoel (Evelin), Menashe Noy (Carmel Ben Tovim), Sasson Gabai (rabin Shimon)
prod.: Izrael/Francja/Niemcy 2014 (115 min)

Nagroda za najlepszy film izraelski i rolę męską (M. Noy) oraz nagroda publiczności na MFF w Jerozolimie’2014; nagroda za scenariusz na MFF w Chicago’2014; nagroda Izraelskiej Akademii Filmowej za najlepszy film i drugoplanową rolę męską (S. Gabai); nominacja do Złotego Globu’2015 za najlepszy film nieanglojęzyczny

Viviane jest nieszczęśliwa w małżeństwie, które zapoczątkowani rodzice a społeczna tradycja wypełniła treścią. Choć żyje w separacji, nie może uzyskać rozwodu – kobietom w Izraelu nie przychodzi to łatwo. Zwłaszcza tym „wyzwolonym”, do których z pewnością można zaliczyć wciąż atrakcyjną, zadbaną Viviane. Zbliża się ostatnia rozprawa, która może mieć znaczenie nie tylko dla losu tytułowej bohaterki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej