W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: What a Wonderful World
Data rozpoczęcia 2017-07-07
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

What a Wonderful World / Ce lume minunata – reż. Anatol Durbala, Mołdawia, 2014 r., 73 min.

Po dwóch latach spędzonych na studiach w Bostonie, 22-letni chłopak odwiedza rodzinną Mołdawię. Jest kwiecień 2009 roku. Na ulicach Kiszyniowa zbierają się ludzie skrzyknięci przez serwisy społecznościowe. Demonstrują przeciwko władzy komunistycznej, która sfałszowała wyniki wyborów. Zdobywają i plądrują budynek parlamentu i siedzibę prezydenta. Demonstranci wynoszą z budynków dokumenty, meble i wyposażenie biur. W tym samym czasie nasz bohater przenosi właśnie od kolegi swój monitor komputerowy. Omyłkowo zostaje wzięty za jednego z demonstrantów, brutalnie pobity przez milicję i zabrany na komisariat. Przesłuchuje go doświadczony major i szybko okazuje się, że władza może wszystko.

„What a Wonderful World” to film oparty na prawdziwych wydarzeniach, który stawia pytania o wolność, sprawiedliwość i cenę ludzkiego życia.