W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Wilkołak

Data rozpoczęcia 2019-04-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Wyróżniony za reżyserię i za muzykę na zeszłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz ciepło przyjęty przez widzów Splat!FilmFest.

Lato 1945 roku, Góry Sowie. Dla ośmiorga dzieci z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w niedalekim, zagubionym wśród lasów, opuszczonym pałacu. Wydaje się, że po okropieństwach obozu w nowym, niezwykłym miejscu dzieci wrócą do życia. Sielankę przerywa jednak powrót koszmaru.

W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury, które zostały wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen. Głodna wataha osacza bohaterów w sierocińcu. Wszelkie próby ucieczki kończą się niepowodzeniem. Pozbawione jedzenia i wody dzieci na nowo dziczeją. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo czai się wewnątrz pałacu…

reżyseria: Adrian Panek
dramat, horror / Polska, Holandia, Niemcy / 2018
czas trwania: 88 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne