W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmowa niedziela: "Sekret Eleonory"

Filmowa niedziela: "Sekret Eleonory"
Data rozpoczęcia 2015-01-11
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

Kampania "Dzieciaki na horyzoncie"

"Sekret Eleonory" ("Kérity, la maison des contes")
Francja 2009 / 80' /animacja / lektor
reżyseria: Dominique Monfery
scenariusz: Anik Leray, Alexandre Reverend, Murielle Canta
dla dzieci w wieku 6+

Bilety:
normalne 10 PLN
ulgowe 8 PLN

Historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. Film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły. Piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.
Siedmioletni Nathaniel jeszcze nie umie czytać i wydaje mu się, że nigdy nie opanuje tej sztuki. Chłopiec przepada za bajkami czytanymi mu przez dorosłych. Ekscentryczna ciocia Eleonora zapisuje w spadku swój dom jego rodzicom. Chłopiec dziedziczy zaś po niej bibliotekę pełną starych książek. Pewnego dnia Nathaniel odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury. Są to oryginalne postacie z pierwszych wydań książek. Okazuje się, że potrzebują jego pomocy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej